09.04.2012 16:47
Поделиться

«Чрезвычайные новости». Снять милиционера может каждый


За співробітниками міліції тепер постійно наглядатимуть відеокамери. В Україні з’явився соціальний рух під назвою «Коп – вотчінг» – з англійської  – «стеження за копами». Активісти пропонують кожному, хто має під рукою фото чи відеокамеру, фіксувати усі підозрілі дії міліціонерів. А потім  викладати його в інтернет. 

Антон Голобородько – активіст руху «Зніми міліціонера»:

– В середньому за рік в спілкуванні з міліцією гине 50 людей, для порівняння – в грузино-осетинському конфлікті з грузинської сторони загинуло 11 людей, тобто кожен день, коли я виходжу на вулицю, я потрапляю на поле бою.

Відтепер правоохоронці будуть під прицілом відеокамер. Скандальний ролик з патрульними «під шафе», які тинялися вулицями Горлівки, спровокував появу цілого руху. Називається він неоднозначн «Зніми міліціонера». Наразі налічує кілька десятків активістів, усі – працюють на ентузіазмі. Але, продемонструвати вже є що стверджує активіст Євген Крапивін:

– На Майдані на переході ми зустріли двох патрульних вони зупинили мужика, мужик пив алкогольні напої, звісно це порушення, вони його зупинили, але замість того, щоб скласти протокол стали вимагати в нього гроші, мужик дістає гаманець і починає давати їм гроші, але в цей момент вони бачать камеру і не беруть. Врятували чуваку гривень 60-80!

Два рейди дали чималий врожай. За підозрілий вигляд патрульні міліціонери прямо на Хрещатику беруть щось схоже на  гроші, курців ганяють, а самі – палять аж дим іде. І це далеко не весь список грішків. Справжні порушення починаються, коли служиві бачать камеру.

Усі зйомки активісти проводять відкрито. Якби знімали приховано, кажуть, було б іще цікавіше. Єдине, чого не розуміють – з якої причини люди у погонах так бояться камери?? Тут версії кардинально розійшлися…

Ростислав Шапошніков – керівник «Дорожнього контролю» розповідає:

– В целом милиция очень сильно коррумпирована и абсолютная безграмотность юридическая, люди не знаю ни законом, не соблюдают ни прав человека, они не понимают что такое права человека и почему их нужно защищать, у них нет внутреннего желания добиться справедливости

Ростислав Шапошніков той самий, кого, як він стверджує, побили за правду про міліцію. У чоловіка вже давня війна із правоохоронцями. А ось як пояснює небажання міліціонерів світитися на відео їхній речник. Володимир Поліщук камери точно не боїться:

– Є просто принцип примудрого піскаря – нічого не казати, ніде не з’являтися в ефірі, не давати жодних коментарів, і тому можна нормально дослужити до пенсії, лише якесь слово, якесь нетактовне, або ти не знаєш якісь документи або сказав якусь дурницю то це значить, що завтра тебе викличе начальник управління кардів чи підрозділу і буде питати про певні речі

Поки що правоохоронці не проти аматорських зйомок. Головне, щоб без провокацій! А своїм колегам радять поводитись  із людьми ввічливо. Говорити теж можна, звісно якщо сказати є що. І завжди посміхайтеся. Бо хтозна, можливо знімають.

Дивіться «Надзвичайні новини» у будні о 19:30 на телеканалі ICTV!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

09.04.2012 16:47Топ видео

    Пока нет материалов ...

Смотрите на ICTV

Зарегистрируйтесь

Войти использывая ваши данные

Забыли пароль?

Востановление пароля

Войти через соц. сеть

ВВЕРХ
Вверх

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: