УКР
УКР
22.03.2012 21:55
Поділитися

«Надзвичайні подорожі». 21 грудня на планету впаде астероїд?

0

Священна столиця Майя – Іхчимшиль, що знаходиться у Гватемалі, стане епіцентром катастрофи 21 грудня 2012 року. Про це говорять самі нащадки майя – які зібрались щоб вшанувати на пірамідах своїх предків.

Вважається, що саме після весняного рівнодення,  Боги чують людей і виконують усі прохання – можуть навіть врятувати від лиха. Загалом церемонія нагадує українські пасхальні свята, от тільки Майя шанують своїх предків тисячі років, а деякі українці і батька забули.  

Іхчимшиль вважається найдавнішим поселенням Майя. Власне тому і збереглися лише основи пірамід. Ось ці земельні насипи теж піраміди, утім археологи очистили їх від землі частково – аби люди розуміли, масштаби катастроф, яка сталася кілька тисяч років тому.

Кіма Пунетла – нащадок Майя:

– Звідси наші предки розселялися по Латинській Америці. Це ніби столиця для нас – Майя. Але сталася небачена катастрофа, і усе місто засипало землею. Предки розповідали, що впав величезний астероїд. Така ж катастрофа трапиться і у цьому році, а потім буде цунамі 21 грудня 2012 року.

Кіма прийшла на Іхшимшиль разом із родичами. Вона теж вшановує богів, але по своєму. Поки усі інші слухають проповідь пророка, вона торгує нехитрими сувенірами – майянськими знаками зодіаку. Бо впевнена, боги дадуть їй сьогодні прибуток.

На відміну від Мексики у Гватемалі нащадки Майя шанують традиції своїх предків. На вівтар, який слугував багато тисяч років тому жертовником, зносять маїс, ягоди, вино та воду. Проводять церемонію і вшановують богів об’їданням та розпиванням спиртного. Перше – за традицією предків, інше привнесли вже іспанські конкістадори.

Кіма Пунетла – нащадок Майя:

– Усе починається з математики. Наші воїни обчислюють точний схід Сонця, і ми починаємо проводити церемонію. Цей ритуал неодноразово нам допомагав позбутися лиха і уникнути його у майбутньому.

На останок Кіма дістала книгу – перекладений календар Майя. Вона захотіла прочитати по ній моє минуле та сьогодення. Утім про майбутнє вона говорити відмовилася. Зараз ми з’ясовували коли все ж таки останній день по календарю Майя. Така велика книга, тут в перекладі календар, кожний день встановлений, і закінчується, остання дата, яка тут є 21 грудня 2012 року.   

Стежте за «Надзвичайними подорожами»  Костянтина Стогнія на телеканалі ICTV!

22.03.2012 21:55
0Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору