УКР
УКР
13.04.2012 15:25
Поділитися

«Надзвичайні новини». Батюшка хропе на службі і краде гроші у прихожан

0

На Хмельниччині в місті Волочиськ прихожани одного з храмів Московського патріархату розділились на два табори. Одні підтримують священика, інші вимагають його негайно зняти. Отець, начебто, не дотримується церковних канонів, провокує скандали,  сварки і ласий до грошей. За це батюшка наложив на них епітимію — на рік відлучив від сповіді і причастя. 

Неля Круглова, прихожанка:

– Весь час проповідь затягувалась до години часу — до півтори, кожен раз були розборки в церкві, сварки. Коли заходили послушники в алтар весь час кричали. На вечірні чувся храп з алтаря, батюшка засипав там.

Володимир Гаврилюк –  прихожанин:

– В алтарі случайно зачипив дорожку і там стояло крісло, і на тому кріслі лежала дорожка. Я хотів просто поправити. Як я взяв за те крісло, дорожка відсунулась, а там різна купюра грошей. 

Наталя Дівотченко –  прихожанка:

– В мене моя дитина раз після сповіді сказала, мама, я не піду до того священика, ти мені що хоч роби, поїдемо в другий город, но я не піду сюда. 

Незадоволена частина громади стверджує: в церкві лише на 3 місяці з’явився спокій –  коли священика тимчасово відсторонили за ці ж таки скандали.  А як тільки повернули – люди самі зачинили церкву і  вже три тижні, як  у храмі не правиться служба. 

Отець Миколай, настоятель храму Святих апостолів:

– Накласти єпітімію на них, вплоть до отлучення з церкви. Всі будуть покарані, якщо не відкриють церкву.  Так вирішив Владика і священики, або я законний настоятель, так як благословив наш управляючий єпархії, або ніхто. 

Настоятеля храму підтримує інша частина прихожан. Кажуть: їм іншого священика не треба. Незадоволені прихожани вдруге звернулись до Хмельницької єпархії, просять, аби їм все ж таки замінили священика. Вище духовенство вирішило дати людям час, для примирення.  Якщо до Паски конфлікт не владнається, то, кажуть, доведеться втрутитися.  

 Олександр Дацюк – секретар управління Хмельницької єпархії УПЦ МП:

– На жаль, ця ситуація є типовою. Звісно людські різні пристрасті, які завжди вирують і особливо вони чомусь загострюються у дні Великого посту, коли людина навпаки мусить молитися, мусить прощати. 

Прихожани  кажуть: на жаль, святити паскИ їм доведеться в іншій церкві. Отця Миколая вони більше не допустять до  храму; аби він не зірвав замки, люди навіть влаштували цілодобове чергування.

Юрій Кравець – не пустить батюшку до храму:

– Ми збирали церковну раду і більшість 10 чоловік проголосували за то, що ми не можемо прийняти отця Миколая, так як люди не сприймають його вже як священика, він себе дискредитував.

Дивіться «Надзвичайні новини» у будні о 19:30, з ранковим повтором о 9:30, на телеканалі ICTV!

 

13.04.2012 15:25
0Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору