УКР
УКР
15.02.2011 17:14
Поділитися

12 лютого Костянтин Стогній від’їжджає на зйомки нових документальних фільмів про нацистів у Південній Америці

0

Ведучий «Надзвичайних новин» Костянтин Стогній вирушає до Чилі і Аргентини для зйомок низки документальних фільмів, присвячених колонії Дігнідад, де нібито переховуються від правосуддя нацистські злочинці. Про це Костя розповів глядачам під час веб-конференції на порталі «Обозреватель».

За словами Стогнія, знімальна група вже організовувала експедиції в той регіон. Мета найближчої поїздки — підтвердити або розвіяти чутки про наявність нацистських злочинців в регіоні на кордоні Чилі та Аргентини, які планували створити так званий «Четвертий рейх».

— Це буде надзвичайна експедиція, — сказав Костянтин Стогній. — У гарячому режимі, в гарячому спілкуванні ми будемо зустрічатися з досить цікавими людьми. На жаль, заплановане інтерв’ю з Луїсом Корваланом вже не відбудеться, оскільки влітку минулого року лідер чилійських комуністів пішов з життя. Тому ми будемо зустрічатися з його родичами.

Взяв участь у прес-конференції оператор експедиції Володимир Хоменко, який розповів, що поки не вирішено питання про те, в якому форматі буде зніматися фільм. «Зйомки 3Dфільма — досить витратний процес, але з іншого боку, це цікаво, тому що бути першими у зйомках документального 3Dфільму завжди добре», — пояснив він. Найімовірніше, знімальна група зупиниться на такому варіанті: «Основне ми будемо робити в традиційному варіанті, але будемо подзнімати і в 3D». Крім того, під час експедиції буде використана нова технологія зйомок фотокамерою.

Переглянути відеозапис зустрічі ви можете тут

З ПРОГРАМОЮ ЕКСПЕДИЦІЇ У ЧИЛІ МОЖНА ОЗНАЙОМИТИСЯ НИЖЧЕ:

 

1 день — 12 лютого, субота — Прибуття в Сантьяго і переїзд на південь у містечко Парраль, біля якого знаходилася всесвітньо відома закрита німецька колонія Дігнідад — один з останніх фашистських редутів у Південній Америці. Тут же народився видатний поет Чилі — Пабло Неруда. Прибуття в Парраль та розміщення в бунгало біля термальних джерел, які знаходяться напроти в’їзду в колонію Дігнідад. 2 день — 13 лютого, неділя — Відвідування колонії Дігнідад. Увечері переїзд в м. Консепсьйон і ніч там. По дорозі — візит невеликого сільського магазину, який всі роки існування колонії був її єдиним «вікном» у суспільство.

 

3 день — 14 лютого, понеділок — Відвідування бухти Талькауано, куди наприкінці 1945 року увійшла невелика флотилія німецьких підводних човнів, вночі висадила невелику групу людей і зникла. Ці ж місця — епіцентр останнього чилійського землетрусу і ці берега найбільш постраждали від цунамі. Зйомки найбільш постраждалих місць, пейзажів і свідчень. У Консепсьоні — відвідування кількох місць, підконтрольних вихідцям з колонії Дігнідад. Увечері переїзд в аеропорт Консепсьона, переліт в Пуерто-Монтт і поселення в готель.

4 день — 15 лютого, вівторок — Після сніданку і протягом усього дня подорож до найбагатшого на міфи і легенди острова Чілое, знайомство з його рибалками, ремісниками і дерев’яними церквами, дегустація молюсків та інших морепродуктів; прибуття в його найпівденніший пункт — селище Кельон, звідки о 18:00 відплиття на поромі.

 

5 день — 16 лютого, середа — приблизно о 02:40 ночі прибуття в рибальське селище Рауль-Марін. Поселення та відпочинок. Протягом дня пересування по воді і землі до вулкану Мелімойю. Від Рауль-Марін до рибальського села Вілья-Мелімойю приблизно 3 години плавання.

Вулкан Мелімойю — є священною горою сучасних фашистів, з цим вулканом пов’язано безліч легенд і чуток; говорять, що звідти печерні шляхи ведуть до центру Землі, де зник Гітлер та ін. Під час диктатури саме село Вілья-Мелімойю мала стати центром німецької колонізації чилійського півдня… Піночетові не вистачило лише кількох років. Тут купив собі землі головний нацист Чилі — 3 роки тому померлий письменник Мігель Серрано (він був послом Чилі в Індії і за чутками був коханцем Індіри Ганді. Кажуть Раджив Ганді — його син. За Піночета він був послом Чилі в Югославії). Нам покажуть його землі і місце, де згорів його будинок. Згідно Серрано — спалення його будинку — частина «єврейської змови».

Інтерв’ю з Адольфо Рохом — одним з перших колоністів Мелімойю «піночетівського» скликання (початок 80-х). Адольфо був свідком прибуття в Мелімойю нацистських місій і того, як вони у фашистських уніформах вели серед населення пропагандистську роботу. Увечері повернення на катерах в Рауль-Марін і ніч там.

6 день — 17 лютого, четвер — Зустрічі та інтерв’ю з владою і колоністами Рауль-Марін. Інтерв’ю з Хайме Валенсією — колоністом і рибалкою. Він розповість про нацистську присутність в зоні. Інтерв’ю з Ехеном Лайнером — власником єдиного готелю села, він розповість про нацистські експедиції в ці краї. Продовження зйомок в околицях Рауль-Марін. Якщо вдасться за часом — ловля лосося в гирлі річки Палена. Ранній нічліг в Рауль Марін, тому що вночі о 03:55 відплиття на поромі назад.

7 день — 18 лютого, п’ятниця — Приблизно о 14:20 прибуття в Кельон. Інтерв’ю з Карлосом Вільялобос — місцевим істориком, про присутність нацистів на острові Чилое. Протягом дня переїзд в Пуерто-Монтт і вечеря в Німецькому клубі — місці зустрічей німецької еліти регіону, відомого також як місце проведення нацистських зібрань. Інтерв’ю з Педро Фуентесом — колоністом і одним з експертів нацистської присутності на півдні Чилі. Ніч в красивому німецькому курортному містечку Пуерто-Варас з видом на два вулкани і озеро Льянкіуе.

8 день — 19 лютого, субота — Інтерв’ю з головним пуерто-монттським нацистом Педро (на прізвисько Велья Чіко) і вільний час для будь-яких непередбачених зустрічей і тем, які напевно, виникнуть.

9 день — 20 лютого, неділя — Вранці від’їзд з Пуерто-Вараса у бік аргентинського кордону.

Відвідування Фрутільяра — разом з Пуерто-Варас — одного з найбільших «німецьких» містечок Чилі, візит до Музею Німецької колонізації та інтерв’ю з його директором. Відвідування німецького кладовища міста Осорно. Перетин Анд і ввечері прибуття в Барілоче — «нацистську столицю» Аргентини. Поселення в готель «Кампана», який вважається головним нацистським клубом.

 

10 день — 21 лютого, понеділок — Цілий день зйомки місць, пов’язаних з нацистською присутністю в Барілоче. Згідно з книгою-путівником аргентинського автора Абеля Басті, напр. Будинки одного з головних СС-івців Еріха Прібке, якого Аргентина екстрадитувала до Італії в 90-х, місць, де проживали Адольф Ейхман і Йозеф Менгеле, руїн нацистського бункера, підірваного аргентинською армією та Будинку Бергхоф на горі Отто, де нібито переховувався Гітлер. Якщо буде можливо — інтерв’ю з місцевими жителями.

11 день — 22 лютого, вівторок — Протягом дня повернення з Барілоче в Пуерто-Монтт. Відвідування Німецького музею в Нуева-Браунау та інтерв’ю з його директором. Увечері інтерв’ю з сином нацистського письменника Мігеля Серрано, який у своїх переконаннях йде стопами батька.

12 день — 23 лютого, середа — Відпочинок або зйомки додаткового матеріалу. Увечері переліт в Сантьяго.

13 день — 24 лютого, четвер — Біля президентського палацу Ла-Монеда біля стели молодим нацистам, полеглим від рук поліції у 1938 р. розповідь про цю історію «Бойні Сегуро Обрера». У 1938 р. група нацистських штурмовиків спробувала вчинити державний переворот. У відповідь правий президент Артуро Алессандрі наказав поліції і армії придушити повстання і нікого не залишати в живих. Кілька десятків путчистів здалися владі, але були розстріляні в цьому ж будинку, звідки почали свій виступ. На згадку про ці події там пам’ятна плита. У цьому повстанні мав брати участь дядько нашого супроводжуючого Рафаеля Валенсуела, який випадково не встиг на місце зустрічі і таким чином врятувався.

Відвідування Центрального кладовища Сантьяго і пошук там нацистських могил, в т.ч. Вальтера Рауфф — винахідника «душогубок» на Україні. Після перевороту в Чилі він допоміг створити систему концтаборів і особисто брав участь у тортурах ув’язнених. Помер у 1984 році і був похований з нацистськими почестями.

14 день — 25 лютого, п’ятниця — Інтерв’ю з Хансом Станге — істориком і дослідником у питанні нацизму в Чилі з найпрестижнішого вузу країни — Чилійського університету. Інтерв’ю з колишніми політв’язнями (при диктатурі) про присутність німецьких нацистів у концтаборах. Інтерв’ю з Алексом Лопесом — сьогоднішнім лідером чилійських нацистів.

15 день — 26 лютого, субота — Після сніданку переїзд в аеропорт і повернення до Києва.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

15.02.2011 17:14
0Топ відео

    Поки що немає матеріалів ...

Гарячі матеріали

    Поки що немає матеріалів ...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: