УКР
УКР
15.02.2011 17:14
Поділитися

12 лютого Костянтин Стогній від’їжджає на зйомки нових документальних фільмів про нацистів у Південній Америці

0

Ведучий «Надзвичайних новин» Костянтин Стогній вирушає до Чилі і Аргентини для зйомок низки документальних фільмів, присвячених колонії Дігнідад, де нібито переховуються від правосуддя нацистські злочинці. Про це Костя розповів глядачам під час веб-конференції на порталі «Обозреватель».

За словами Стогнія, знімальна група вже організовувала експедиції в той регіон. Мета найближчої поїздки — підтвердити або розвіяти чутки про наявність нацистських злочинців в регіоні на кордоні Чилі та Аргентини, які планували створити так званий «Четвертий рейх».

— Це буде надзвичайна експедиція, — сказав Костянтин Стогній. — У гарячому режимі, в гарячому спілкуванні ми будемо зустрічатися з досить цікавими людьми. На жаль, заплановане інтерв’ю з Луїсом Корваланом вже не відбудеться, оскільки влітку минулого року лідер чилійських комуністів пішов з життя. Тому ми будемо зустрічатися з його родичами.

Взяв участь у прес-конференції оператор експедиції Володимир Хоменко, який розповів, що поки не вирішено питання про те, в якому форматі буде зніматися фільм. «Зйомки 3Dфільма — досить витратний процес, але з іншого боку, це цікаво, тому що бути першими у зйомках документального 3Dфільму завжди добре», — пояснив він. Найімовірніше, знімальна група зупиниться на такому варіанті: «Основне ми будемо робити в традиційному варіанті, але будемо подзнімати і в 3D». Крім того, під час експедиції буде використана нова технологія зйомок фотокамерою.

Переглянути відеозапис зустрічі ви можете тут

З ПРОГРАМОЮ ЕКСПЕДИЦІЇ У ЧИЛІ МОЖНА ОЗНАЙОМИТИСЯ НИЖЧЕ:

 

1 день — 12 лютого, субота — Прибуття в Сантьяго і переїзд на південь у містечко Парраль, біля якого знаходилася всесвітньо відома закрита німецька колонія Дігнідад — один з останніх фашистських редутів у Південній Америці. Тут же народився видатний поет Чилі — Пабло Неруда. Прибуття в Парраль та розміщення в бунгало біля термальних джерел, які знаходяться напроти в’їзду в колонію Дігнідад. 2 день — 13 лютого, неділя — Відвідування колонії Дігнідад. Увечері переїзд в м. Консепсьйон і ніч там. По дорозі — візит невеликого сільського магазину, який всі роки існування колонії був її єдиним «вікном» у суспільство.

 

3 день — 14 лютого, понеділок — Відвідування бухти Талькауано, куди наприкінці 1945 року увійшла невелика флотилія німецьких підводних човнів, вночі висадила невелику групу людей і зникла. Ці ж місця — епіцентр останнього чилійського землетрусу і ці берега найбільш постраждали від цунамі. Зйомки найбільш постраждалих місць, пейзажів і свідчень. У Консепсьоні — відвідування кількох місць, підконтрольних вихідцям з колонії Дігнідад. Увечері переїзд в аеропорт Консепсьона, переліт в Пуерто-Монтт і поселення в готель.

4 день — 15 лютого, вівторок — Після сніданку і протягом усього дня подорож до найбагатшого на міфи і легенди острова Чілое, знайомство з його рибалками, ремісниками і дерев’яними церквами, дегустація молюсків та інших морепродуктів; прибуття в його найпівденніший пункт — селище Кельон, звідки о 18:00 відплиття на поромі.

 

5 день — 16 лютого, середа — приблизно о 02:40 ночі прибуття в рибальське селище Рауль-Марін. Поселення та відпочинок. Протягом дня пересування по воді і землі до вулкану Мелімойю. Від Рауль-Марін до рибальського села Вілья-Мелімойю приблизно 3 години плавання.

Вулкан Мелімойю — є священною горою сучасних фашистів, з цим вулканом пов’язано безліч легенд і чуток; говорять, що звідти печерні шляхи ведуть до центру Землі, де зник Гітлер та ін. Під час диктатури саме село Вілья-Мелімойю мала стати центром німецької колонізації чилійського півдня… Піночетові не вистачило лише кількох років. Тут купив собі землі головний нацист Чилі — 3 роки тому померлий письменник Мігель Серрано (він був послом Чилі в Індії і за чутками був коханцем Індіри Ганді. Кажуть Раджив Ганді — його син. За Піночета він був послом Чилі в Югославії). Нам покажуть його землі і місце, де згорів його будинок. Згідно Серрано — спалення його будинку — частина «єврейської змови».

Інтерв’ю з Адольфо Рохом — одним з перших колоністів Мелімойю «піночетівського» скликання (початок 80-х). Адольфо був свідком прибуття в Мелімойю нацистських місій і того, як вони у фашистських уніформах вели серед населення пропагандистську роботу. Увечері повернення на катерах в Рауль-Марін і ніч там.

6 день — 17 лютого, четвер — Зустрічі та інтерв’ю з владою і колоністами Рауль-Марін. Інтерв’ю з Хайме Валенсією — колоністом і рибалкою. Він розповість про нацистську присутність в зоні. Інтерв’ю з Ехеном Лайнером — власником єдиного готелю села, він розповість про нацистські експедиції в ці краї. Продовження зйомок в околицях Рауль-Марін. Якщо вдасться за часом — ловля лосося в гирлі річки Палена. Ранній нічліг в Рауль Марін, тому що вночі о 03:55 відплиття на поромі назад.

7 день — 18 лютого, п’ятниця — Приблизно о 14:20 прибуття в Кельон. Інтерв’ю з Карлосом Вільялобос — місцевим істориком, про присутність нацистів на острові Чилое. Протягом дня переїзд в Пуерто-Монтт і вечеря в Німецькому клубі — місці зустрічей німецької еліти регіону, відомого також як місце проведення нацистських зібрань. Інтерв’ю з Педро Фуентесом — колоністом і одним з експертів нацистської присутності на півдні Чилі. Ніч в красивому німецькому курортному містечку Пуерто-Варас з видом на два вулкани і озеро Льянкіуе.

8 день — 19 лютого, субота — Інтерв’ю з головним пуерто-монттським нацистом Педро (на прізвисько Велья Чіко) і вільний час для будь-яких непередбачених зустрічей і тем, які напевно, виникнуть.

9 день — 20 лютого, неділя — Вранці від’їзд з Пуерто-Вараса у бік аргентинського кордону.

Відвідування Фрутільяра — разом з Пуерто-Варас — одного з найбільших «німецьких» містечок Чилі, візит до Музею Німецької колонізації та інтерв’ю з його директором. Відвідування німецького кладовища міста Осорно. Перетин Анд і ввечері прибуття в Барілоче — «нацистську столицю» Аргентини. Поселення в готель «Кампана», який вважається головним нацистським клубом.

 

10 день — 21 лютого, понеділок — Цілий день зйомки місць, пов’язаних з нацистською присутністю в Барілоче. Згідно з книгою-путівником аргентинського автора Абеля Басті, напр. Будинки одного з головних СС-івців Еріха Прібке, якого Аргентина екстрадитувала до Італії в 90-х, місць, де проживали Адольф Ейхман і Йозеф Менгеле, руїн нацистського бункера, підірваного аргентинською армією та Будинку Бергхоф на горі Отто, де нібито переховувався Гітлер. Якщо буде можливо — інтерв’ю з місцевими жителями.

11 день — 22 лютого, вівторок — Протягом дня повернення з Барілоче в Пуерто-Монтт. Відвідування Німецького музею в Нуева-Браунау та інтерв’ю з його директором. Увечері інтерв’ю з сином нацистського письменника Мігеля Серрано, який у своїх переконаннях йде стопами батька.

12 день — 23 лютого, середа — Відпочинок або зйомки додаткового матеріалу. Увечері переліт в Сантьяго.

13 день — 24 лютого, четвер — Біля президентського палацу Ла-Монеда біля стели молодим нацистам, полеглим від рук поліції у 1938 р. розповідь про цю історію «Бойні Сегуро Обрера». У 1938 р. група нацистських штурмовиків спробувала вчинити державний переворот. У відповідь правий президент Артуро Алессандрі наказав поліції і армії придушити повстання і нікого не залишати в живих. Кілька десятків путчистів здалися владі, але були розстріляні в цьому ж будинку, звідки почали свій виступ. На згадку про ці події там пам’ятна плита. У цьому повстанні мав брати участь дядько нашого супроводжуючого Рафаеля Валенсуела, який випадково не встиг на місце зустрічі і таким чином врятувався.

Відвідування Центрального кладовища Сантьяго і пошук там нацистських могил, в т.ч. Вальтера Рауфф — винахідника «душогубок» на Україні. Після перевороту в Чилі він допоміг створити систему концтаборів і особисто брав участь у тортурах ув’язнених. Помер у 1984 році і був похований з нацистськими почестями.

14 день — 25 лютого, п’ятниця — Інтерв’ю з Хансом Станге — істориком і дослідником у питанні нацизму в Чилі з найпрестижнішого вузу країни — Чилійського університету. Інтерв’ю з колишніми політв’язнями (при диктатурі) про присутність німецьких нацистів у концтаборах. Інтерв’ю з Алексом Лопесом — сьогоднішнім лідером чилійських нацистів.

15 день — 26 лютого, субота — Після сніданку переїзд в аеропорт і повернення до Києва.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

15.02.2011 17:14
0Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: